Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Ziraat Bankası İlk 2 Yıl Geri Ödemesiz Sonraki 5 Yıl Geri Ödemeli Hayvancılık Kredisi 2019

Ziraat bankası tarafından üreticilere ve çiftçilere sunulan kredi paketinden en önemlisi 2019 yılı ilk 2 yıl geri ödemesiz sonraki 5 yıl geri ödemeli uygun faizli hayvancılık kredisi başvuruları başladı. Öncelikle şunu bilmenizde fayda var tüm işlemler Ziraat bankası bünyesinde yapılıyor ve ödeme planı sizin maddi durumunuza göre yapılacak.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Ödeme Planı 2019

Aşağıdaki bilgileri vermeden önce ziraat bankasının diğer bankalar ile kıyaslandığında gerçekten de çok uygun faiz oranları dahilinde müşterilerine kredi teklifi sunduğunun altını çizelim. Çiftçilere özel sağlanan kredi destekleme paketlerinden biri olan 7 yıl ödemeli hayvan kredisi hakkında çok net bilgileri aşağıdaki ekrandan bulabilirsiniz. Ayrıca hayvan kredisi için gerekli şartların 2019 yılında neleri kapsadığının da anlatıldığı makalemizi inceleyebilir varsa fikirlerinizi yorum alanından bizlere ulaştırabilirsiniz.

ziraat hayvancılık

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var: 7 yıl geri ödemesiz bir kredi türü ne yazık ki yoktur. Buradaki asıl etken ilk 2 yıl geri para ödemiyorsunuz ancak sonraki gelen 5 yıl için krediniz taksitlendirilen tutarı yatırmak zorundasınız. Yani kredi ödemeleri 2 yıl sonra yapılacaktır.

2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

Bu kredi için ziraat bankasının esas kıldığı başvuru şartlarına bakmak istersek;

  • Başvuruyu yapacak olan bireyin ÇKS (çiftçi kayıt sistemi) ye kaydının olması gerekmektedir. Yoksa hemen başvuru yapabilir.
  • Kredi notunun en az 1100 puan üzerinde olması (Kredi notunu öğrenmek için findeks.com’dan bilgi alabilirsiniz.)
  • Hazırlayacağı proje olması gerekmektedir. Bu proje için ÇKS’ye gidip bilgi alabilir.
  • Proje de ne tür hayvan alacağına dair bilgiler olması ve sayının net verilmesi ayrıca alınacak olan hayvan sayısı tutarının en az %25 oranını karşılayacak durumda olması.

Son yıllarda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere hayvan yetiştirmeleri ve beslemeleri noktasında desteklemeler yapıldığı bilinmektedir. Ülke içinde yerli et üretimini arttırmak, ithal edilen hayvan sayısını azaltmak için bu noktada ülke içinde var olan hayvan sayısını arttırmak gerekmektedir. Buna ilişkin pek çok farklı çalışma yapılmaktadır, gerek bakanlık gerekse yürütülen farklı projeler ile çiftçilerin kırsal alanda hayvan yetiştiriciliği yapması desteklenmekte, faizsiz krediler sağlanmakta hatta canlı hayvan yardımı yapılmaktadır. Birkaç yıl önce 5 yıl vade ile alınan hayvancılık kredisinin vade sayısı 2 yıla indirildi. ÇKS yani Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kaydı olan çiftçiler için bakanlık 30 bin lira geri ödemesiz hibe desteği sunmaktadır. Bu yapılan yardımlar ve farklı kampanyalar ile ülke içindeki canlı hayvan sayısının arttırılması anlamında farklı çalışmalar yürütüldüğü bilinmektedir. Devlet son dönemde girişimcileri bu alanda desteklemektedir ve destek kredileri arttırılacaktır.

2 Yıl Ödemesiz 5 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama

Kredi hesaplamasına geçmeden önce ziraat bankasından ne tür kredi alabileceğinizi incelersek aşağıdaki bilgiler sizlere yardımcı olacaktır. Koyun yetiştiriciliği, inek yetiştiriciliği kredisi, tavukçuluk için kredi, arıcılık gibi pek çok alanda kredi ve hibe destekleri mevcuttur.

hayvan kredisi 2019

Ziraat bankasının 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz hayvan yetiştiriciliği desteği olduğu bilinmektedir. Bu destek kapsamında faydalanan girişimciler, 2 yıl geri ödemesiz şekilde bu kredi imkanından faydalanabilecektir. Ziraat bankasından hayvancılık kredisi alabilmek için bir takım şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür; Tarımsal alanda yapılacak olan yatırımın projelendirilmesi, kredi miktarıyla yatırımın örtüşmesi, krediyi ödeyebilecek güçte gelirin olması, hayvan kredisi miktarına kadar teminat gösterilmesi, başvuran kişinin kredi risk durumunun yeterli olması gibi bir takım şatlar aranmaktadır.
Ziraat bankasının bunların yanında Genç Çiftçi projesi gibi farklı projelerle genç girişimcilere destek sunduğu bilinmektedir. Sizler de geri ödemesiz veya uzun vadeli kredi imkanlarından faydalanmak için bu kredilere başvurabilirsiniz.

Yukarıda detaylıca yazdığımız kredi türünde 7 yıl vadeli kredi hesaplaması için uygun faiz oranları yine %2 üzeri çıkacaktır. Ancak devlet ara sıra çiftçilere destek kampanyası düzenlemektedir. Bu nedenle tavsiyemiz internet üzerinden size uygun gelen kredilere başvurmanız olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.