Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Belgeler 2019

24.01.2019

Tarım ve çiftçilik ile uğraşanlar devlet destekli faizsiz kredi ve hibe kredilerden yararlanmak isteyenler, ziraat bankası aracılığı ile hayallerine kavuşuyor. Üstelik bireyler, 2019 ziraat bankası çiftçi kredisi için gerekli belgelerin neler olduğunu merak edebilir. Bankanın verdiği resmi bilgilere göre bir takım şartları yerine getiren çiftçilere hem faizsiz kredi, hem de hibe destekli kredilerde aracılık yapmakta. Sizlerde aklınıza yatan bu kredi paketlerine bakarak başvuruda bulunabilir ve ihtiyaç duyduğunuz parayı hızlıca kullanabilirsiniz.

Ziraat bankası olarak başak kart sizlere bir çok avantajla sunsa da, nakit avans çekimlerinde sunduğu bir takım kampanyalar ile bunu bütünleştirmekte. Ziraat bankası girişimci kredi destek paketleri her yıl olduğu gibi 2019 yılında da verilmeye devam ediyor. Ülkenin kalkınması adına geleceğe ekonomik destek ile yön vermeyi amaçlayan ziraat bankası kredilerine göz atmanız sizlere faydalı olacaktır.

Ziraat bankası çiftçi kredisi için gerekli belgeler

Ekonomik ihtiyaçlar insanların hayatlarında daima karşısına çıkan sorunlardan bir tanesidir. En basitinden tarım işçisi ürün yetiştirmek için elinde nakit para olması ve bunu kullanması gerekiyor ki, ürün yetiştirsin ve bu para miktarına göre ürün yelpazesi gelişmekte. Yani ne kadar para o kadar verim ile eş değer bir orantı söz konusudur diyebiliriz.

ziraat bankası tarım kredisi

Ziraat bankası bildiğiniz gibi çiftçilerin daima yanında olan devlet bankalarından bir tanesidir. Öte yandan çiftçiler kadar, tarım ile uğraşanlar ve hayvancılık sektöründe olanlar da ziraat bankası kredilerinden yararlanabilir. İl fark etmeksizin başvuruların yerine getirilmesi sonrasında çiftçi kredisinden koşulsuz şartsız yararlanmak mümkün. Özellikle 2019 çiftçi kredisi faiz oranlarına baktığınızda iyi bir seçim yapacağınızı düşünebilirsiniz. Ara sıra devletin açıkladığı hibe teşviklerinden yararlanmak isteyenler ziraat bankası kredi başvurusu kampanyalarını takip ederek, konu hakkında bilgi sahibi olabilirler. Çiftçi kredisi için gerekli evraklar konusunda aşağıdaki kısımlar sizlere yardımcı olacaktır.

Çiftçi kredisi için gerekli belgeler

Tarım ile uğraşanlar sürekli olarak getiri almak adına bir takım gıda ihtiyaçlarını karşılamak zorunda. Bunlara baktığımızda hayvan yemi, tarım için gübre, hayvansal gıdaların üretimi, hayvanların beslenmesi ve bakımı dahil tarım alanlarına yapılan masrafların karşılanmasını talep eder. Her ne kadar artan yem fiyatlarına karşı devlet fazla müdahale yapmasa da, üretici bunu karşılamak zorunda kalmakta. Bu nedenle eldeki tüm parayı bir yere bağlamak gerektiğini bilen üreticiler ve çiftçiler, anlık gelişen ekonomik sorunları banka kredileri ile aşmak zorunda.

ziraat bankası çiftçi kredisi

Üreticiler kredi kartlarını bir yere kullansalar da, kart limitlerinin yetmediği durumlarda banka kredisine başvurmayı tercih eder. Ancak faiz oranı düşük vade süresi fazla olan çiftçi kredileri, onların ilgisini daha fazla çekmekte. Özellikle son yıllarda üreticilere büyük bir fırsat sunan geri ödemesiz ziraat bankası kredileri oldukça ideal seviyelerde. İlk yıl geri ödemesiz veya ilk 3 yıl geri ödemesiz ziraat bankası kredisi 2019 yılında da verilmeye devam ediyor. Devlet son yıllarda küçükbaş ve büyükbaş hayvan alımları için kredi imkanı seferberliği sunarak, çiftçilere ve tarım ile uğraşan vatandaşlara çok uygun faizler karşılığında kredi imkanı sunmakta. Çiftçiler ise ziraat bankası dahil tüm bankaların kredi şartlarını sorgulamakta. Zira bankanın bir şartını bile taşımayanların kredi alma ihtimali çok düşük olup, başka bankalar ile kıyaslama yapabiliyor.

  • ÇKS kayıtlı olmanız zorunludur.
  • Elinizde hayvan var ise hayvanların küpe numaralarına bakılır
  • Kişinin mal varlığını ipotek karşılığında talep edebilir.
  • Duruma göre kefil talep edebilir bankalar
  • Kişinin gelir durumu, geliri belgesi olmayanlar ipotek karşılığında kredi alabilir.
  • Tc kimlik belgesi
  • Şirket sahibi ise imza sirküleri

Tarım kredisi için gerekli evraklar

Her kredi başvurusunda bankanın talep ettiği evraklar farklı olabilir. Banka gerektiğinde şahıslardan ek belge talep edebilir. Ancak çiftçi ve tarım ile uğraşanlardan hemen hepsinden çiftçi kayıt sistemi üzerinden gidilmektedir. ÇKS kaydı bu nedenle büyük öneme sahiptir. Bankalar tarım kredisi başvurusu alırken, şahıslardan gelir durumunu gösteren belge talep eder. Ancak bir çok bireyin geliri (maaşı) resmi bir durum olmaması adına bu şahıslardan ya kefil talep eder ya da ipotek karşılığında kredi vereceğini beyan eder. İpotekli kredi başvurusu genelde hızlıca onaylanmaktadır zira bankalar ipoteği kendi bünyesine alması demek sorunsuzca ana parayı kurtardığını düşünmesini sağlar.

Tarım kredisi için gerekli belgeler arasında şahıslardan şirket sahibi olanlar için imza sirküsü talep edebilir. Bunu almak için en yakın notere giderek, TC kimlik kartını ibraz etmeniz durumunda imza beyannamesi 2019 ücretini yatırarak (72 lira) ilgili belgeyi alarak bankaya verebilirsiniz. Bankalar 2019 yılı dahilinde kefil şartını artık fazla takmamakta. Bu nedenle bankalar kefilsiz kredi başvurusu aldığı ve onaylandığı da görülmüştür. Hangi bankalardan tarım veya çiftçi kredisi çekebilirim diye düşünüyorsanız, tavsiyemiz faizi az ve masrafsız kredi başvurusu veren yerler ile konuşmanız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.