Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Ziraat Bankası 2018 Faizsiz Çiftçi Tarım Girişimci Kredileri

09.03.2018

Ziraat bankası aracılığı ile 2018 yılında her birey faizsiz kredi alabilir üstelik kişiler çiftçi, tarım ve girişimci olmaları şartları dahilinde kosgeb aracılığı ile hızlıca kredi tutarlarını ellerine alabilir. Yapılması gereken kısımları adım adım sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Öncelikle bilmeniz de fayda olacağını düşündüğümüz bir detayı sizlere belirtelim. Faizsiz kredilerden yararlanmak için ya kosgeb üzerinden başvuruda bulunmanız ya da hükumetin her yıl sunduğu üretime destek programlarından birine kayıtlı (ÇKS – çiftçi kayıt sistemi) olmanız gerekiyor. Yani normal şartlarda gidip ziraat bankasından kredi başvurusu yapanlar, belirli faiz oranları dahilinde kredi alabilir.

Kredi ile işler yoluna girebiliyor ancak geri ödemelerin var olduğunu belirtelim. Faizsiz kredilerde de durum bu yönde zira hibe olmadığı için (hibe kredilerinde geri ödemek yoktur!) bankalara faiz karşılığında, aldığınız parayı vermektesiniz. Bu nedenle kredi başvurularında faiz oranlarının düşük olmasına ve kredi alma şartlarına dikkat etmenizde fayda olacaktır. 2018 yılı kredi faiz oranları her ne kadar düşük olsa da, her kredi başvurusu onaylanmayabilir ziraat bankasında.

Faizsiz Kredi Hangi Alanlara Veriliyor?

Kosgeb aracılığı ile faizsiz kredi almanın yanında kosgebin desteklediği sektörler ile beraber hibe kredilerden yararlanarak, geri ödemesiz yatırım yapabilirsiniz. Bu alanlara baktığımızda

Arıcılık
Kanatlı sektörü
Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği yatırım ve işletme devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi yapılacak faizsiz kredi verilebilecek.
Hindi besiciliği,
Su ürünleri yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Su ürünleri avcılığı indirim oranları ve kredi üst limiti alttaki tablodan da izlenebilir.
Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği ve damızlık etçi ve toplu sığır yetiştiricileri adı altında verilebilecek olan kredinin üst limiti 12 milyon 500 bin liradır. Bu krediden 750 bin liraya kadar kredi kullanmak isteyenler yatırım devresi amacıyla % 100 faiz indirimi işletme devresi amacıyla ise % 50 faiz indiriminden faydalanabilirler.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Tarım Kredileri

Ziraat bankasından faizsiz kredi alabilmek için yukarıda bahsettiğimiz kosgeb girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca devletin açıkladığı zamanlarda hibe programları şartlarını da taşımanız gerekebilir. Burada dikkat edilmesi gereken başvuru sürelerini kaçırmamak. Faizsiz çiftçi ve tarım kredilerinde ilk yıl geri ödemesiz olup, sonraki yıl her 3 ayda bir olmak üzere 36 ay taksitle kredi ödemeleri başlar.

Faizsiz tarım kredisi başvurularında 18 yaş üzeri herkes başvuruda bulunabilir. Tarım arazisi olanlara daha esnek davranıldığını belirtelim. Ülkemizde çiftçilere mazot ve gübre desteğinin yanında artık hibe programları ile beraber, bir çok alanda desteklerini sürdürmektedir. Özellikle hayvancılık kredilerinde faizsiz kredi oldukça ideal durumda. Bunlara bakarsak;

Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği yatırım devresi % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek
Yaygın hayvansal üretim,
Damızlık etçi toplu sığır yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Damızlık düve yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği
Büyükbaş hayvan besiciliği,
Küçük baş hayvancılık yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan %100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Küçükbaş hayvancılık besiciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.