Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Çiftçi Kredileri

Çiftçilere faizsiz kredi kapsamında düzenlenen son mevzuata göre Ziraat bankası 2017 yılı baz alınarak, faizsiz çiftçi kredileri ile başvuruları kabul etmekte. Bu yüzden elinizi çabuk tutmanızda fayda olacaktır.

Faizsiz Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada 2017 yılında Çiftçi ve üreticiye Tarım kredi Kooperatiflerince 0 faiz oranıyla kredi kullandıracak.Bu müjdeli haberin verilmesiyle,tarım alanında projesi olan çiftçilere bu kredi, işletme ve yatırım kredi adı altında verilecek. Ziraat Bankası 2017 Faizsiz Çiftçi Kredileri kapsamında başvuru yapacak çiftçilerimizin, 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arası yapması gerekmektedir.

Ziraat Bankaları tarafından kullandırılacak olan kredi ile hayvancılık,tarımsal kooperatiflerin üretimi ve bitkisel ürünlerin üretilmesi konusunda üst limit aşılmamak şartıyla verilecek.
Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi 2017
TKK doğrulusunda Ziraat bankası vasıtasıyla verilebilecek olan faizsiz krediye kriter olan hayvansal üretim hususlarında verilebilecek olan kredi miktarı ve yapılacak olan faiz indirimleri ise şu şekildedir;

Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği yatırım devresi % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek
Yaygın hayvansal üretim,
Damızlık etçi toplu sığır yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Damızlık düve yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği
Büyükbaş hayvan besiciliği,
Küçük baş hayvancılık yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan %100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Küçükbaş hayvancılık besiciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.

Hayvansal Ve Bitkisel Ürünlerde Destekleme

Yukarıdakilere ek olarak aşağıdaki kısımlara da faizsiz kredi desteği paketi sunulabilir.

Arıcılık
Kanatlı sektörü
Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği yatırım ve işletme devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi yapılacak faizsiz kredi verilebilecek.
Hindi besiciliği,
Su ürünleri yetiştiriciliği yatırım devresi amacıyla oluşturulan % 100 faiz indirimi ile faizsiz kredi verilebilecek.
Su ürünleri avcılığı indirim oranları ve kredi üst limiti alttaki tablodan da izlenebilir.
Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği ve damızlık etçi ve toplu sığır yetiştiricileri adı altında verilebilecek olan kredinin üst limiti 12 milyon 500 bin liradır. Bu krediden 750 bin liraya kadar kredi kullanmak isteyenler yatırım devresi amacıyla % 100 faiz indirimi işletme devresi amacıyla ise % 50 faiz indiriminden faydalanabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.