Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyeti 2018 (ANAHTAR TESLİM)

09.03.2018

Anahtar teslim tavuk çiftliği kurulumu hakkında hem fiyatların ne kadar olduğunu hem de kurulum aşamalarında gerekli olan evrakların neler olacağını merak edenler oldukça fazla. Bu nedenle tavuk çiftliği kurulum maliyeti 2018 konusunda bir önceki yıla göre artış söz konusu oldu.

Tavuk Çiftliği Kurulumu

Bir çok birey parası olsun olmasın ne iş yapacağını bilmemekte. Parası olan her hangi biri nereye yatırım yapacağına karar vermemekte. Paramı buraya yatırırsam, getirisi acaba ne kadar olacak? Sorusunun yanıtını merak edenler fazla. Yapacağı yatırımın ne kadar kar ile geri döneceğini kestiremeyenler kadar, yapılan yatırımın zarar ile dönme ihtimali de bulunmakta. Örnek vermek gerekirse; tavuk çiftliği kurmak isteyen birey, yatırım yapma kararı alıyor ve anahtar teslim tavuk çiftliği kurulumu merak ediyor. Bizde araştırmalarımıza göre sizlere en uygun kurulum maliyeti olan firmaları araştırdık!

Tavuk çiftliği kurulumu için paranız olmasa bile, devlet desteklerinden yararlanmak mümkün. Son yıllarda kosgeb aracılığı ile işine kuranların sayısında ciddi bir artış yaşandı. Bunu göre vatandaş, hali ile bende girmek istiyorum hayallerimin peşinde koşmak artık devlet sayesinde mümkün düşüncesine hakim. Kosgeb girişimcilik kursları sayesinde artık hayal ettiğiniz düşünceleri ve iş planlarını somuta dökmeye hazırsanız, bir an önce size en yakın kosgeb il müdürlüğüne giderek kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz!

Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum

Öncelikle tavuk çiftliği kurulacak arazinin büyüklüğüne göre fiyat verilmektedir. Bu durumda çiftlik kurulacak araziye kurulumu yapacak firmalarla iletişime geçerek, ücretsiz keşif yaptırmanız gerekmektedir.Yine çiftlik sektörünü inşa eden firmalarla iletişim halindeyken, arazi ölçünüzü tam olarak belirtip, keşif yaptırmadan da fiyat alabilirsiniz.Ama tüm bu işlemler öncesinde sahip olduğunuz arazinin Tavuk çiftliğine uyumlu olup olmadığını bulunduğunuz ildeki ilçe tarım müdürlüğüne gidip öğrenmeniz sizi için yararlı olacaktır. Konumuzun başında da belirttiğimiz üzere çok tercih edilmeye başlayan bu sektörde, yeterli sermayeniz yok ise endişelenmeye yada umudunuzu yitirmenize gerek yok diyebiliriz.Eğer devletin desteklediği bir il içerisinde çiftlik kuracaksanız devlet destekli kredi alabilirsiniz. Çünkü ülkemizde Tavuk Çiftliği projelerine devlet destekli krediler çok daha kolay alınabiliyor.( İç Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz bölgeleri sıklıkla ve kolay kredi alınabilen bölgelerdir.)

Bir diğer sevindirici haber, bu sektör için kredi çekmeniz gerekiyor ise, kredi kampanyalarını mutlaka araştırmalısınız.Sebebi ise bazı kredilerin geri ödemesiz avantaja sahip olmasıdır. Eğer düzenli,istikrarlı,kontrol ve takip hissiyatınızı bu iş üzerinde uygularsanız, bu sektörde çok önemli noktalara gelebilir, hayal veya tahmin ettiğiniz uzun soluklu kazançlara çok erken sürede katlanarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. arif dadal dedi ki:

    Etlik tavuk ciftligi kurmak istiyorum.
    Izmir/Odemis’de 16 dekar tarlam var,Krediyle 150,000. piliclik kumes kurabilirmiyim ve kaca mal olur???

  2. mustafa dedi ki:

    mrb mersin de ikamet ediyorum 30000 tavukluk tavuk çiftligi kurmak istiyorum maliyeti ne kadar olur ve en az kac donum arazinin olması gerek.