Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyeti 2017

Hayvancılık kredilerinden bir tanesi yani destekleme konusunda tavuk çiftliği kurulumu da vardır. 2017 tavuk çiftliği kurulum maliyeti konusunda bu bilgiler sayesinde ne kadar sermayenin gerekli olduğunu öğrenebilir ve nasıl bir yol haritası çizeceğinize de yardımcı olacağız.

Tavuk Çiftliği Kurulumu

Organik beslenmenin çok değerli olduğu son zamanlarda, özellikle genç girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği Tavuk Çiftlik sektörü nedir ? Maliyeti, işleyişi, herkes tarafından yapılabilir mi ? İşte bu sorulara detaylıca yanıt bulacağız.Öncelikle bu sektöre başarılı olmak için ciddi çalışma eforu sarf etmeniz gerekmektedir.İşinizin tabiri caiz ise ham maddesi canlı hayvanlar olduğu için bakımı,tüketim ihtiyaçlarıyla standart bir iş üzerinde mesuliyet üstlenmek durumundasınız.Bu kriterlere uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, çok merak edilen Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyeti nedir ? Bu konuya yer verelim.

Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum

Öncelikle tavuk çiftliği kurulacak arazinin büyüklüğüne göre fiyat verilmektedir. Bu durumda çiftlik kurulacak araziye kurulumu yapacak firmalarla iletişime geçerek, ücretsiz keşif yaptırmanız gerekmektedir.Yine çiftlik sektörünü inşa eden firmalarla iletişim halindeyken, arazi ölçünüzü tam olarak belirtip, keşif yaptırmadan da fiyat alabilirsiniz.Ama tüm bu işlemler öncesinde sahip olduğunuz arazinin Tavuk çiftliğine uyumlu olup olmadığını bulunduğunuz ildeki ilçe tarım müdürlüğüne gidip öğrenmeniz sizi için yararlı olacaktır. Konumuzun başında da belirttiğimiz üzere çok tercih edilmeye başlayan bu sektörde, yeterli sermayeniz yok ise endişelenmeye yada umudunuzu yitirmenize gerek yok diyebiliriz.Eğer devletin desteklediği bir il içerisinde çiftlik kuracaksanız devlet destekli kredi alabilirsiniz. Çünkü ülkemizde Tavuk Çiftliği projelerine devlet destekli krediler çok daha kolay alınabiliyor.( İç Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz bölgeleri sıklıkla ve kolay kredi alınabilen bölgelerdir.)

Bir diğer sevindirici haber, bu sektör için kredi çekmeniz gerekiyor ise, kredi kampanyalarını mutlaka araştırmalısınız.Sebebi ise bazı kredilerin geri ödemesiz avantaja sahip olmasıdır. Eğer düzenli,istikrarlı,kontrol ve takip hissiyatınızı bu iş üzerinde uygularsanız, bu sektörde çok önemli noktalara gelebilir, hayal veya tahmin ettiğiniz uzun soluklu kazançlara çok erken sürede katlanarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyeti 2017 Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Ahmet Tekin dedi ki:

  Tavuk çiftliği kurmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz

  1. turan dedi ki:

   Ahmet bey merhaba,

   Tavuk çiftliği ile ilgili olarak projenizi gercekleştirdiniz mi acaba?

 2. Zafer dedi ki:

  Selamunaleykum ben tavuk çiftliği kurmak istiyorum su anda istanbuldayım ama vanda rahmetli babamdan kalan tarla ve araziler var 4 dönümlük bir tarla var buğday 3 yapraklı ot ekip biçiyorduk orda acaba uygun müdür bu konuda beni aydinlatirsaniz sevinirim

Sayfa başına git