Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Sicili Bozuk Olan Köylüye Kredi Veren Bankalar

Tarım kredisine başvuranların büyük çoğunluğu köylü vatandaşlar olup, sicili bozuk olanların sayısı da yine onlar belirlemektedir. Sicili bozuk olan köylüye yeniden kredi veren bankaların var olduğunu söyleyebiliriz.

Köylüye Kredi Uygun Faizli

Ülkemizde yer alan bankalar son zamanlarda yaptıkları ilgi çekici kampanyalar, düşük faiz oranlarıyla kredi ürünlerini müşterileriyle buluşturuyorlar.Standart altı veya üstü müşteri ayrımı yapılmadan gelir düzeyine bakılmadan maalesef altından kalkamayacağımız kredi ürünleri veren bankalar mevcut. Bilinçli müşterilerin genel olarak kredi notları düzenli ödemelerinden ötürü yüksek olsada, bilinçsiz kredi çeken, veya kredi çekiminden sonra maddi olanağı yetmeyen,işini kaybeden müşterilerin maalesef tekrar her bankadan kredi çekebilecek durumda olmadığını hepimiz biliyor, duyuyoruz.Bu konumuzda düzenli ödeme yapamadığı için kredi notu düşen, veyahut karalistede bulunan banka müşterileri tekrar kredi çekebilir mi, sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri ? bu soruların yanıtını bulacağız.

Eğer daha önce kredi çekmiş olup düzenli ödeme yapamadıysanız, kredi çekme ihtimaliniz riskli gözüküyor. Çünkü bankacılık sistemlerinde ödeme sorunu yaşatan müşteriler belirli bir puanlama sistemine tabi tutuluyorlar.Bu puanlama sistemi (KKB) yani Türkiye’de hizmet veren bankaların sahip oldukları kredi müşterilerinin, bilgilerini paylaştığı resmi sistemdir.Bu sistem sayesinde bankalar yeni müşterilerini analiz etmekle beraber, hangi bankadan ne kadar kredi çekmiş,ödemelerde problem yaşanmışmı görebiliyorlar.Bankalarda prosödürler böyleyken her ne kadar kredi çekmek sizin için imkansız bir yola çıksada endişelenmeyin.Eğer resmi bir kurumda çalışıyor veya özel sektörde olup kurumsal bir firmada maaşlı olarak görev yapıyorsanız, çalıştığınız firma yada resmi kurum hangi banka üzerinden size maaş ödemesi yapıyor ise şansınız % 60 artmış demektir.Unutulmaması gerekir ki bir bankada maaşlı müşteri olarak nitelendiriliyorsanız, nekadar riskli bir müşteri olursanız olun kredi alma şanısnız yüksektir.Tabi ki bu durumunda bazı prosödürleri vardır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi 2017

Örneğin; Çalıştığınız Firma da en az 6 ay boyunca çalışmak.
Çalıştığınız İş yeri düzenli olarak maaşınızı gününde yatırması.
Bu kriterlere uyuyor iseniz siciliniz bozuk olsa dahi maaş oranınıza göre kredi çekebilmeniz mümkün diyebiliriz.Bu konuda bir diğer tavsiyemiz 6 ay çalışıp direk başvuru yapmamanızdır. Üç yıl boyunca aynı bankadan düzenli maaş alan bir çalışanın kredi alma olasılığı ile altı ay boyunca düzenli maaş alan siz değerli okurumuzun olasılığı maalesef bir değildir.Kısacası ödeme planına uymadığınız taktirde sicilinizi bozmul durumda iseniz sadece maaş aldığınız bankadan, maaşınızdan otomatik ödeme talimatı vererek kredi çekebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.