Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Peşinatsız Taksitle Senetle Araba Satan Galeriler 2019

18.02.2019

Senetle taşıt satan galeriler 2019 yılı dahilinde olmakla beraber, peşinatsız araba üstelik taksitle 1000 liraya kadar ödeme imkanı sunan yerler olmakta. Sizlerde taksitle araba satan galeriler ile görüşerek, peşinat ödemeden araç sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Taksitle Araba Veren Galeriler

Bildiğiniz gibi banka kredileri, insanların ekonomik açıdan destek aldığı kurumlardan biridir. Şahıslar nakit paraya sıkıştıklarında soluğu bankalara giderek kredi başvurusu veya nakit avans çekerek gidermeye çalışmakta. Araba (taşıt) almak isteyenler ise bankaların verdiği taşıt kredisi kampanyalarına başvurarak beğendikleri ve hayalini kurdukları araca hemen sahip olmayı düşünürler. Ancak kişiler kadar bankalarda kendi egemenliğini korumak adına şahıslardan bir takım şartlar talep eder. Bunlardan en önemlisi de şahısların kredi notu olmakla beraber gelir durumunu gösteren gelir belgesidir. Yani bankalar, geliri olmayanlara kredi vermiyor. Hali ile ihtiyaç kredisi olumsuz sonuçlanan birinin taşıt kredisi çekme ihtimali de oldukça düşüktür.

senetle araba

Bankalardan umduğunu bulamayan vatandaşlar ise nasıl araç sahibi olacaklarını kara kara düşünür. Oysa ki, bir takım galericiler il bazında hemen tüm illerde senetle araba vermekte. Yani peşinatsız senetle araba almayı düşünenler bu fırsatı yakalayabilirler. Peşinatı olmadığı halde taksitle araba veren galeriler ile iletişim kurarak çözüm niteliğindeki bu gelişmeden sonra beğendikleri araca sahip olabilirler. Tabi işin içine senet girmesi demek, bankalara nazaran ağır şartları da beraberinde getirecektir. En basitinden baktığımızda banka kredi faiz oranlarına karşın yüksek faiz sizleri bekler. Üstelik senetin zamanında ödenmemesi durumunda ne tür bir ek faiz geleceği de meçhul!

Senetli Araba Satışı Yapan Galeriler

Hemen her ilde bulunan senetle satış yapabilen oto galericiler olmasına rağmen, büyük illerde bu kurumların sayısı daha da fazladır. Araç alıp satan firmalar ile görüşerek, dilerseniz sıfır araç dilerseniz de ikinci el bir araba satın almak mümkün. Nakit paranın olmaması ve peşinat ödemeden alınan araçlar ile kolayca yola koyulmak mümkün. Bunların nerelerde olduğunu öğrenmek isteyenler ise çözüm çok basit. Zira çevrenizde belki de sizlerin beklemediği veya bilmediği oto galericiler de bu işleri yapabiliyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi peşinatsız ve taksitli bir şekilde senet karşılığında taşıt almak isteyenlerden galericiler bir takım şart koyacaktır. Belirlenen faiz oranları, senet sonrasında değişebilir veya artırılabilir. Bu nedenle sözleşmeyi noter huzurunda yapılması önerilir. Uyarı niteliğindeki son önerimiz ise senetlerin üzerindeki rakamların kenarlarının karalanması gerekiyor ki, ek bir rakam bırakılmamalı. Boş senete imza kesinlikle yapılmamalı hayatın kötü senaryosu sizin başınıza gelebileceğinin de altını çizelim.

senetle peşinatsız araba

Senetli araba satışı yapan galeriler olmakla beraber İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Adana gibi büyük şehirlerde oldukça fazladır. Sizlere imzalatılan senetler galericiler için büyük öneme sahiptir. Ben senete imza attım ancak kesinlikle ödeme yapmam demeyin, zira bu işi yapanlar sizin ailenizi dahil tüm bilgilerinizi zaten imza aşamasında alıyor ve yerinde tespit ediyor. 8 ilin neresinde olursanız olun adamlar sizleri bir güzel kolayca sakladığınız yerden çıkarıyor. Senetle araba almaktansa bankaya rehin bırakarak taşıt kredisi başvurusu yapmanız mantıklı bir çözüm olacaktır. Senetle otomobil satan yerler var olduğu sürece bu ağa düşüp de zarar edenlerin sayısı da giderek artacaktır. Aynı şekilde senetle otobüs satan yerler de olmakla beraber bu işleri genelde kurumsal anlamda büyük şirketler yapıyor.

Peşinatla Araba Veren Galeriler

Peşinatsız araba satan galeriler olmakla beraber aynı zamanda peşinat talep edenler de bulunuyor. Bir kısım peşinat verdikten sonra kalan tutarı senet dahilinde taksite bölerek parça şeklinde ödeme yapabilirsiniz. Tabi bunun için senet üzerinde ne kadar faiz karşılığında aracı satın alacağınızı yerinde konuşarak öğrenmekte fayda olacaktır.

Günümüz şartlarında peşinat olmadan bir araç almak istediğinizde normalin 1,5 katına aracı alabilirsiniz. Ancak bunu almadan önce kendinize şunu sormanızda fayda var ” Ben çok mu akıllıyım? ” Evet kendiniz de cevabı biliyorsunuz, bu gibi yüksek rakamlar ile normalin 1,5 katına aracı satın aldığınızda, aklınızdan şüphe duyarım. En mantıklı çözüm kesinlikle senetle araba satan galeriler yerine banka kredisi başvurusu yapmak olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.