Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Organik Yumurta Alan Firmalar (TÜM STOKLAR BİTECEK)

Organik olan ürünlerden en önemlisi köy yumurtası olup, organik yumurta alan firmalara sahip olduğunuz ürünleri toptan olarak satabilir ve güzel bir kazanç sahibi olabilirsiniz. Ancak bir çok yumurta işletmecisi, yumurta alan firmaları tam olarak bilmemekte ve il bazında sınırlanmakta. Bu da rekabetin azalması, hali ile yüksek getiri yerine düşük getirinin olması ve var olan işten daha yüksek kazanç beklentilerin yaşanmamasını sağlar. Bir çok ilin çoğunda köy yumurtası alan firmalar bulunur. Tavuk çiftliği kurulum maliyeti için TIKLA.

Köy Yumurtası Alan Firmalar

Bildiğiniz gibi gıdada kullanılan sanayi ürünlerinden en önemlisi olan glikoz ve hormon takviyesi sonrasında ürünleri yiyenler, genetik bozulmaların yaşanmasına neden olabilir. Bu da insanların yeniden organik ürünlere olan ilgisini artırmıştır. Ülkemizin bir çok yerinde işletme sahipleri artık organik ürünler üzerine yoğunlaşarak, gelen taleplere bağlı olarak satış işlemlerini artırmaktadır. İnsanların bakış açısı da artık hormonlu ürünler yerine organik olan köyden bizzat çıkan ürünleri satın almayı amaçlar. Bu ürünlerden biri de köy yumurtası olup, ülke genelinde organik yumurta satışı giderek artmaktadır. Köy yumurtası olarak da adlandırılan organik yumurta, normal yumurtaların fiyatlarına kıyasla bir nebze yukarıdadır. Normal yumurta fiyatları kolisi XXL boyutları 15 liradan satışa sunulurken, organik yumurtanın ise kolisi aynı ebatlarda 30 liradan satıştadır.

organik yumurta

Organik yumurta fiyatları 2019 yılı itibari ile tanesi 1 liradan satışa sunulduğunu belirtelim. Ancak yere göre bu fiyatların daha da yükselmesi söz konusudur. Organik olarak üretilen ürünlere olan ilgi, 2019 yılı itibari ile daha da artmakla beraber, başta hayvansal gıdalar olmakla beraber tere yağı, çökelek, yumurta, bal, yoğurt gibi gıda ürünleri de bulunur. Büyük iller ile kıyaslandığında küçük illerde köy yumurtası bulmak daha da kolaydır. Arz talep meselesi dahilinde büyük illerin toptan köy yumurtası ithal etmesi söz konusu olup, bir çok firma bu talepleri karşılar. Bu da bir ihtiyacın doğmasına yani toptan köy yumurtası alan firmaların üreticilere ulaşmasına imkan tanır.

Yumurta Alan Firmalar

Bildiğiniz gibi kosgeb aracılığı ile işletme sahibi olmak isteyenlere devlet destekli hibe verilmekle beraber faizsiz kredilerde sunulur esnaflara. Eğer sizlerde bir proje fikrine sahipseniz öncelikle kosgeb girişimcilik kurslarına katılarak kursu bitirmeniz gerekiyor. O aşamada iş planı örneklerine bakarak, hayal ettiğiniz iş türü tavuk çiftliği kurmak ve oradan organik yumurta satışı yapacak iseniz devlet hibe programından yararlanabilir ve iş fikrini kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi giriş gelişme ve sonuç kısmını iş planı örneklerinde detaylıca belirtmeniz gerekiyor. Yumurta çiftliği kurulum aşamasında en önemlisi de elde edilen organik yumurtaların satışıdır. Yani yumurtaları nereye satacağını önceden hazırlanan iş planında detaylıca belirtmen gerekiyor.

organik yumurta fiyatı

Şuna dikkat etmekle fayda olacaktır; çiftlik yumurtası ile organik yumurta arasında çok fark bulunur. Organik demek ilgili ürünün doğa ortamına bırakılarak kendiliğinden olmasıdır. Ancak çiftlik yumurtasında bir nevi zorunluluk ve devamlılık olması açısından sıkıntılar mevcut olabilir. Bu nedenle organik olan ürünler hem besin değeri yüksek hem de çok sağlıklıdır diyebiliriz.

Köy Yumurtası Alan Firmalar

Toptan yumurta alımı yapan firmalar günümüzde her ilde bulunmakla beraber bunlara ulaşmak mümkündür. Zaten yumurta üreticileri, her il ve ilçede ürünlerine kendi logolarını basarak, tabaka halinde bakkallara veya marketlere kısaca satışı yapan aracı kurumlara satmakta. Sizlerde bu firmaların ilgili logolarında geçen numaralarını arayarak konu hakkında görüşme talep edebilirsiniz.

Ülkemizde bir çok girişimci tavuk çiftliği kurma aşamasında devletten destek beklemektedir. Devlet destekli hibe programlarına katılan girişimciler, yüksek bütçeli kredilerden yararlanabilir. Var olan işletme sahipleri ise elde ettikleri kosgeb hakları sayesinde, faizsiz kredilerden yararlanarak ilk yıl geri ödemesiz 3 yıl vadeli kredilerden yararlanarak, nakit para ihtiyacını bu sayede karşılayabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.