Kosgeb Nace Kodu Nedir?

Kosgeb nace kodu her hangi bir işletmenin faaliyet alanlarını simgeler. Yani bir işletmeniz var ise nace kodu sorgulama yapmak istediğinizde nereden ve nasıl yapacağınızı bu sayede öğrenebilirsiniz. Nace kodları farklı olup, kosgeb web sitesi üzerinden rakamlar bazında sıralanmıştır. Bu sayede işletmenizin karşısına gelen rakamı kolayca bulabilirsiniz.

Kosgeb Nace Kodu

http://tobb.org.tr/faaliyet/Sayfalar/nace-sorgulama.php/

yukarıdaki adresten arama kriterleri ve anahtar kelimeleri kullanarak, arama tuşuna basmanız dahilinde ekrana çıkan sonuca bakabilirsiniz. Bu biraz zaman alsa da kesin sonuçlara bakmak için aşağıdaki örnek url üzerinden değerlendirme yapılabilir.

nace kod sorgulama

Nace 6’lı Kod sorgulaması bu sayede hızlıca sonuçların ekrana yansıtılmasına imkan verecektir. Misal bakkal mesleği olan işletmeleri sorguladığınızda 6 haneli kod karşımıza çıkıyor. 47.11.01 kodu işletmenin ne olduğunu simgeler.

Kosgeb Desteklenen Sektörler

2017 yılı baz alındığında kosgep desteklenen sektörlerin hangileri olduğunu bizlere sunuyor. Bunlara bakmak istediğimizde ise

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/179/desteklenen-sektorler-nelerdir

bu adres üzerinden sektörün neler olduklarına bakılabilir. Buranın amacı var olan bir işletmenin kosgeb tarafından destek alıp almayacağına bakılmasıdır. Genelde kosgeb faizsiz kredi vermek istediğinde desteklediği sektörlere yani iş kollarına kredi vermektedir. Bu nedenle bunlara dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Kosgeb kredi alma şartlarından biri faaliyet alanlarının kosgeb tarafından onay verilmesidir. Yani yukarıdaki kosgeb desteklediği sektörlerde hizmet vermiyorsanız krediyi kesinlikle alamıyorsunuz. Faizsiz kredi almanın ne mantıklı yollarından biri olan kosgeb kredileri, 2017 yılında da kosgeb nace koduna bağlı olarak var olmaya devam edecektir. Kosgeb nace kodu sorgulamak için ; bu adres üzerinden öğrenebilirsiniz.

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/179/desteklenen-sektorler-nelerdir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git