Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Kosgeb Girişimcilik Kursu Tarihleri 2018-2019

02.06.2018

Bir çok vatandaş kosgeb girişimcilik kursu tarihlerini merak edebilir. Zira il bazında açılacak olan kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi 2018-2019 yıllarını kapsamakta. Kursu ve eğitimleri kaçırmak istemeyen ayrıca girişimcilik sertifikası almak isteyenler bu tarihleri sürekli takip etmeleri gerekiyor!

Kosgeb Girişimcilik Kursu

Ülkemizde iş sahibi olanlar veya yeni bir işyeri açmayı düşünenler, devlet desteğini alarak da kolayca hayal ettiği işe kavuşabilir. Bu iş kollarına başlamak için devlet ilk adımı sizlerin atmanızı talep eder. Bu nedenle devlet kosgeb bünyesi adı altında girişimcilerin başvurularını alarak, başarılı bireylere girişimcilik sertifikası vermekte. Bu sertifika, devletin sizlere vereceği faizsiz krediler veya hibe kredilerin anahtarı görevindedir. Yani bu olmazsa olmazlardan olup, devletin talep ettiği ilk şartlardan bir tanesidir.

Kosgeb 81 ilin tamamında eş zamansız olarak girişimcilik kursu kayıtlarını başlatmaktadır. Örnek vermek gerekiyorsa Diyarbakır kosgeb girişimcilik kursu bu hafta açılmış ise, İzmir girişimcilik kursları gelecek ay başlayabilir. Bunu belirleyen sınıfların hazırlanması, eğitimleri verecek olan kosgeb uzmanlarının ayarlanması ve bir kaç detay eşliğinde sunulmaktadır.

Girişimcilik Kursu Başvuru Tarihleri

Girişimcilik kursu başvuru işlemlerinde şahsın kendisinin başvurması gerekiyor. Bu aşamada sizlerden bir takım belgeler talep edilebilir. İlgili yazımızda bunların neler olduklarını tüm yönleri ile sizler ile paylaşacağız. Hibe ve kredilerden yararlanmak isteyenler ilkokul mezunu dahi olabilir. T.C. vatandaşı olan her birey bu eğitimi alabilir. Halk arasında kosgeb girişimcilik eğitimi genelde kosgeb kursları olarak adını almıştır. Ülkenin 81 ilinin tamamında yapılan ve halka sunulan kosgeb kurslarına yoğun bir ilgi vardır. Genelde üniversite veya okulların belirli sınıflarında bu kurs eğitimi kosgeb uzmanları tarafından 32 saat süre ile verilmektedir.

Kursun amacına baktığımızda kişilerin iş fikri bulması ve iş fikrine ait iş planı örneklerini nasıl hazırlaması gerektiği için bir takım örnek sunumlar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Ayrıca hazırlanacak olan iş modelinde pazarlama becerilerini kapmaları içinde bir takım destek veriliyor. Üretim şekli, gelecek olan masraflar ve ödeme planları gibi önemli muhasebe kısımları da yine kosgeb kursları ile öğretilmektedir. Kursa katılım zorunlu olup, kurs günleri genelde imza ile denetim sağlanır. Kurs sonunda yapılacak olan sınavlardan başarılı geçenlere ilgili sertifika verilmektedir. Kursu başarılı bitiren girişimcilere artık girişimcilik sertifikası verilir. Hibe ve faizsiz kredi başvuru aşamasında bu adım oldukça önemli olup, sizlere kesinlikle önermekteyiz. Günümüzde kosgeb sertifikası almayanların başvuruları olumsuz sonuçlanır. Bu nedenle kosgeb il müdürlükleri duyuruları her ay takip edilmelidir.

Kosgeb Kurs Tarihleri Güncel Liste için TIKLAYINIZ

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/liste/10/egitim-duyurulari

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.