Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Kosgeb 260 Bin Kobiye Sıfır Faizli Kredi Verdi

27.05.2017

2017 yılı dahilinde kosgeb, kobilere 2 ayda tam 260 bin üzerinde sıfır faizli kredi onayı vermesi ile beraber bu alandaki başarılarına bir yenisini daha kattı.

Sıfır Faizli Kosgeb Kredileri 2017

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, A Haber’de canlı olarak yayınlanan “Ticaret Finansmanı ile Güçlü Bir Ekonomiye” adlı programa konuk oldu. Başkan Recep Biçer, 2016 yılının sonunda 15 bin işletme için başlatılan Sıfır Faizli Kredi Destek Programı kapsamında başvuru yapan işletmelerin hemen hemen hepsinin kredi kullandırım işlemlerinin tamamlandığını belirterek, 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı’nda ise 260 binden fazla işletmenin kredi işlemlerinin tamamlandığını söyledi.

“37 bin girişimci işletme sahibi oldu” Yeni girişimcilere bakıldığında bu sayının başarılı sonuçların göstergesi olduğu anlaşılıyor. Bu nedenle ilerleyen aylarda yeni bir kredi kampanyası da düzenlenebilir.

Açıklama yapan Recep Biçer, KOSGEB olarak Girişimcilik alanında çok önemli çalışmalara imza attıklarını ve bugüne kadar KOSGEB desteği ile 37 binden fazla girişimcinin KOSGEB desteği ile işletme sahibi olduklarını söyledi.

“26 binin üzerinde istihdama direkt katkı”

KOSGEB Başkanı, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi olan istihdam alanında da KOSGEB’in çok başarılı çalışmalar yaparak bugüne kadar 26 binden fazla istihdam ile istihdama direkt katkı sağladığını söyledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.