Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama (2018-2019 Kredi Faiz Oranı)

Esnafa hangi banka daha uygun kredi veriyor konusunda esnaf kefalet kredi hesaplama yaparak çözmek mümkün. Esnaflar ihtiyacı olan nakit parayı temin etmek için ya yüksek limitli kredi kartına ya da düşük faizli ihtiyaç kredisine başvuru yapmakta. Ancak artan faizlerden dolayı, günümüzde düşük faizli kefalet kredisi arayışında.

Esnaf Kefalet Kredi Nedir?

Kısa yazılışı TESKOMB olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar kredi kefalet kooperatifleri birliği olarak adlandırılmakta. Ülkemizde esnaflara ekonomik sorunlarına çözmede uygun faizli krediler sunan bu platformda, esnaflara can simiti (kurtarıcı) rolüne girmektedir. Bu nedenle esnafların çoğu bankalardan kredi onayı almadıklarında farklı arayışlara girmekte. İşte bu arayışlardan bir tanesi de esnaf sanatkar kooperatiflerin vermiş olduğu uygun faizli krediler olmakta.

Bankalar ile arası bozuk olan esnafların sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden kara listeye bile girenlerin sayısına bakıldığında bu bireylerin yeniden kredi alma şansı %0 civarıdır. Ancak bu aşamada devreye giren esnaf kefalet kredileri ile rahatlıkla uygun faizli kredi almak mümkün. Bir çok vatandaş bu nedenle esnaf kredilerine başvuruda bulunarak, nakit ihtiyaçlarına çözüm getirmektedir. Ülkemizde nakit para olmazsa olmaz ihtiyaçlardan bir tanesidir. Nakit paranın olmadığı anlarda, esnaf ne bir ürün almakta ne de ürün olmadığı için satış yapamamakta. Nakit demek bu nedenle paranın kaynağı olması vesilesi ile para parayı çekmektedir. Bu sayede elinde parası olan esnaf, işlerini kolayca ve kademeli olarak yaparak kar pozisyonuna geçmektedir.

Esnaf Kredisi Hesaplama

Esnaf kredisine başvurmak isteyenler belirli şartları taşımaları ve sağlamaları gerekiyor. Bunlara baktığımızda öncelikle esnaf olmanız ayrıca kooperatife kayıt yaptırmanız zorunlu. Sonrasında başvuruda bulunduğunuz kredi merkezi ile adresiniz aynı yerde olmalı başka illerin sınırları içinde başvuru kabul edilmez. Sonrasında başvuru için oraya giderek evrakları doldurmanız talep edilir. Ortalama olarak 15 gün içinde sonuçlar tarafınıza hem yazılı hem de sms ile bildirilmektedir.

esnaf kefalet kredisi nasıl alınır

Kredi Faiz Oranları
VADE FAİZ ORANI (yıllık)
1 yıla kadar % 4
1 yıldan fazla % 5
Şahıs üst limitleri maksimum 150.000TL
Kredi vadeleri maksimum 5 yıl

Yukarıdaki tabloda esnaf kefalet kredisi faiz oranlarını bulabilir ve aklınıza yatarsa başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunu biraz açarsak ; 1 yıla kadar faiz oranlarının %4 olduğunu, 1 yıldan fazla vade bırakanların ise faiz oranları %5 olarak karşımıza çıkmakta. Bir esnafın bu gibi kooperatiften kredi çekme limiti en yüksek olarak 150.000 TL olduğunu ve maksimum vade süresinin ise 5 yıl yani 60 ay olacağının altını çizelim.

Örnek bir esnaf kefalet kredisi hesaplama yaparsak;

teskomb kredi hesaplama

Yukarıdaki görselde %4 faiz oranı dahilinde 48 ay vade yapılması ile elde edilen tutarın hesaplaması olduğunu belirtelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git