Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir 2019

25.12.2018

Borcu olan esnafa af konularından biri de borç kapatma kredisi adı altında sunulan kredilerdir. 2019 borç kapatma kredisinden yararlanmak isteyen esnaflar, bu krediden kimlere verilir sorusuna yanıt aramakta. Bankalara olan borçların zamanında ödenmemesi mevcut borcun katlanarak, işin içinden çıkılamaz bir duruma dönüşmesi ve esnafın iflas bayrağına sarılmasına vesile olmakta. Ancak devlet ara sıra borç kapatma kredisi başvurusu açarak, esnafa can simidi uzatıyor. Bunlardan biri de mevcut borçların kapatılarak tek bir banka çatısı altında toplanması!

Borç Kapatma Kredisi

Öncelikle şuna bilmenizde fayda var. Borç kapatma demek, farklı bankalardan kredi kartı veya kredi borçlarını kapatılması için farklı bir bankaya giderek borç kapatma kredisi başvurusu adı altında yapılan işlemlere denilmektedir. Burada yapılması gereken adımların neler olduğunu ilgili yazımız üzerinde bulabilir ve buna göre adım atabilirsiniz. En önemlisi de borç kapatma kredisi faiz oranları 2019 konusudur. Bildiğiniz gibi faiz oranları aldı başını gidiyor bu da ister istemez borçların kapatılması adına daha ağır bilanço yani yük altına girmenize de neden olabilir.

borcumu kapatan kredi

Verilen bu hizmet yani borç kapatma kredisi, farklı bankalar üzerindeki mevcut borçların birleştirilmesi ile aynı anlama geliyor. X bankasından binlerce lira borcu olan Ahmet Bey’in, Y bankasında onlarca lira da kredi kartı borcu bulunsun. Ahmet Bey, yapacağı ilk iş farklı bir Z bankasına giderek kredi şartları uyması dahilinde borçlarının kapatılması için kredi talebini vermesi gerekiyor. Bu kredi talebi şubeye giderek veya bankaların reklamları ile doğrudan alakası olması nedeni ile online kredi başvurusu adı altında yapılabilir.

Borcun Tamamını Ödeyen Bankalar

Borcum var nasıl ödeyebilirim, sorusuna yanıt arayanlar için aşağıdaki bilgiler hazırlanmıştır. Yapılması gereken adımlar aslında çok basittir. Buradaki amaç kredi faiz oranı düşük olan ve size anlık kredi onayı veren bankalar ile çalışılmasıdır. Yani Cepteteb kredi başvurusu, ingbank kredi, işbankası anında kredi, faizi düşük kredi başvurusu bunlardan sadece bir kaçıdır.

Bunlar arasında en önemlisi de vade sürelerinin uzun tutulması olarak bilinen qnb finansbank borç transferi olarak kredi başvurusunun açılmasıdır. 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinde faiz oranları oldukça ideal düzeydedir diyebiliriz. Ancak önerimiz faiz oranı düşük bir banka ile çalışmanız olacaktır. Borç kapatma kredisi ödeme planları da incelenmeli, geli-gider duruma bakılarak aylık ne kadar tutarda kredi taksiti ödeyebileceğinizi bir kenara not etmenizde fayda olacaktır. Son olarak şekerbank borç tranfer kredisi imkanı sunmakta. Kredi kartı borç kapatma kredisi sayesinde faiz oranı hem uygun hem de vade süresi 48 aya kadar çıkmakta.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

18 yaşını dolduran her birey borç kapatma kredisine başvuruda bulunabilir. Bay bayan fark etmeksizin borcu olan her bireye ihtiyaç kredisi adı altında kredi alma nedeni olarak borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmanız kafidir. Burada faiz oranları, normal ihtiyaç kredisine oranla bir nebze daha aşağıda olacaktır. Ayrıca faizsiz borç kapatma kredisi almak isteyenler, özellikle esnaf iseniz kesinlikle kosgeb üzerinden yola çıkmanız önerilir. Zira faizsiz esnaf kredisi ile ilk yıl geri ödemesiz, 36 ay taksitle ve 3 ayda bir ödenmek üzere kredilerden yararlanabilir esnaflar.

borç kapatma

Sonuç olarak bakıldığında borcun kapatılarak tek bir bankaya borçlu olunması çok başarılı bir fikirdir diyebiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken faiz oranları ve alınan masrafların ne kadar olacağıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.