Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Bankalardan Kredi Çekemeyenler Ne Yapabilir? (PARAYI BULDUK)

Bankalardan kredi çekemeyenler kara kara düşünmeye başladıklarında karamsar olmadan, kredi alamayanlara kredi imkanı bulunacağını da belirtelim. Bu sayede acil nakit ihtiyacı olanlar, arayıp da bulamadıkları parayı bulabilirler.

Kredi Alamayanlara Kredi

Dosya masrafsız ve kredi işlem ücreti almayan bankaların olduğunu belirtelim. Genelde bu bankalar kredi sunarken, kişilerin kredi notuna göre kredi onayı vermekte. Yani bir vatandaşın findeks kredi notu, ortalamanın üzerinde ise kredi başvurusu hemen onaylanır, bankalar gerekirse bu şahıslardan kredi dosya masrafı almaz sadece kredi faizi ile yetinmekte. Zira kişinin çekmiş olduğu kredi tutarını ana faizi dahilinde kendilerine ödenmesinden şüphe duymaz. Oysa ki, findeks kredi notu ortalamanın altında veya düşük ise bankaların bakış açısı, bireye karşı değişiyor. Ya çekecekleri krediden masraf alıyor ya da faizleri daha da yükselterek kendilerine muhtaç bırakabiliyor. Kredi alamayanlara kredi veren bazı bankaların bu gibi etkenleri devreye alarak, şahıslara kredi verdikleri görülmekte.

Kredi danışmanlık firmaları ile bu gibi işlemleri daha hızlı ve biraz daha masrafsız yapmak mümkün! Danışmanlık yapan şahıslar, sizlerden vekalet alarak bankalar ile iletişim kurabilir veya kredi veren başka kurumlar ile iletişim kurarak, kolayca kredi onayı alabilirler. Ancak vekalet vermek her zaman sorunsuz bir danışmanlık vereceği anlamına gelmez. Zira adam, yüksek faizli bir senete imza atabilir veya sizin haberiniz olmadan mal varlığına ambargo koyabilir.

Kredi Çekemeyenler

En basitinden düşündüğümüzde şuanda bankaların kredi faiz oranları, ihtiyaç için %2,5 üzerinde hali ile her bir liralık tutar için bankaya 2,5 kat para ödemek zorundasınız. Vade süresi ne kadar artarsa aynı oranda bankanın sizlerden alacağı faiz miktarı da artıyor. Bu nedenle kredi vadesini düşük tutmakta fayda olacaktır. Konut kredisi başvurusunda bankalar, konutu rehin aldıkları için hem kredi faiz oranları düşük hem de kredi onayı kolaydır. Bu nedenle kredi çekemeyenler, konut kredisi üzerinden yola başlayabilir. Konutları var ise teminat göstererek, evin değerinin %70 ine kadar kredi tutarını bankalardan alabilirler.

İhtiyaç kredisi yeni adı ile tüketici kredileri almak isteyenler, yukarıda konut kredisi alamayanlar yani emlak sahibi olmayanlar bu yöntemi kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Şubelerden ihtiyaç kredisi almak çok ama çok zordur nedeni de sizlerden gelir beyanı istemesidir. Oysa ki, şube içindeki birey, kredi onayını verirse ona belirli bir komisyon veriyor banka. Bu nedenle onun da ilk amacı kredinin sizlere verilmesidir. Merkezden gelen bilgilere göre olumlu olumsuz yanıt vermektedir. Sizlere tavsiyemiz internet üzerinden kredi başvurusu yapmanızdır. Online kredi başvurusu yaparak gelir belgesi olmadan da kredi onayı alabilirsiniz. Genelde bankalar internet üzerinden 30000 liraya kadar kredi başvurusuna olumlu yanıt veriyor. Üstelik şubeye gitmeden para sizlerin vadesiz hesabına geçer. Bu bankalar iş bankası, cepteteb, enpara olarak karşınıza çıkar.

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar

Taşıt kredilerine baktığımızda ise aracın sıfır veya 2.el durumuna göre bankaların yine rehin karşılığında kredi onayı verdikleri görülmektedir. Ancak buralardan da eli boş dönen vatandaşların, nakit para bulma konusunda çözümü kredi kartından yana kullanabileceklerini belirtelim. Bildiğiniz gibi bankalar her bireye belirli limitlerde nakit avans limiti vermektedir. Misal kredi kartı limiti 5000 lira olanlar nakit avans limiti de 3000 lira olabiliyor. Nakit avans veren bankalar tüm bankalar olmakla beraber kredi limiti yüksek olanların aynı şekilde avans çekme limiti de yüksek olur.

Aynı şekilde kredi kartından düşük limitli kredi de çekilebilir. Alışveriş limitini de nakit paraya çevirmek isteyenler kuyumculara giderek, kart kırdırma dediğiniz içindeki parayı belirli komisyon karşılığında (%4 ile %10 arasında) bozdurabilir. Bu nedenle kart kırdırma yerleri güncel bazda kredi kartı geçen tüm iş yerlerinde yapılabilir. Nakit paraya çevirirken, kart komisyonu düşük olan yerler ile temas kurmanızda fayda var.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Yüksel KURTULMUŞ dedi ki:

    Merhaba. Ismim yuksel KURTU. 10 bin tl nakite ihtiyacım var. Borc olarak aylık 400 tl geri ödeyebilirim. 2012 yılında iflas ettim. 2013 yolundan beri askeri ücretle ayniisyerinde çalışmaktayım. Evim kira maaşımın dörtte birinde haciz var. Buzdolabim bozuldu bu ara ne yaptıracak param var nede yenisini alabilecek.

    Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

    Bu arada nasıl 400 tl geri ödeyebilirsiniz diye sorabilirsiniz evkur a 200 tl her ay ödüyorum bir arkadaşımdan borc aldım 6 ay daha 175 tl ödeyeceğim. Ikisini kapatınca 400 tl ödemek için sorun kalmayacak. Maaşla çalışmak çok zor. Evliyim ikiz 8 yaşında oğullarım var