Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

Bankalar Dışında Kredi Nereden Bulabilirim?

Bankalardan nakit para umudunu kaybedenler, banka dışında nereden kredi bulacaklarını merak etmekte. Bu nedenle nasıl para kazanacağını sorgulayan bireyler, aşağıdaki etkenlere bakarak rahatlıkla ellerine para geçirebilirler.

Bankalar Dışında Kredi Bulmak

Finans konusunda tüketicilere maddi anlamda kaynak sağlayan en önemli kurumlar bankalardır. Bankalar bir ülkede finansman kaynağı sağlayarak gerek üretim gerekse bireysel ihtiyaçların karşılanmasını amaçlamaktadırlar. Bankalar dışında pek çok farklı kurum kredi imkanı sağladığı bilinir. Ancak bankalar yasal yolla hizmet veren, herhangi bir haksızlıkta hukuki dayanağı bulunan özel kurumlardır. Bu yüzden bankalar dışında yasal olmayan kurum ya da kişilerden farklı yollarla kredi temini etmek her zaman riskli aynı zamanda tehlikelidir. Bu yüzden kesinlikle bankalar dışında resmi olmayan, devlet organları tarafından desteklenmeyen kurumlardan para temini yapmanızı önermiyoruz.

Bankalar dışında kredi desteği almak ya da nakit para elde etmenin farklı yolları mevcuttur. Bunlardan en çok bilindik yöntem kredi kartı ile altın alıp kuyumcuya bozdurmak mümkün. Ancak pek çok kişi bu yönteme yoğun ilgi gösterdiği için bu yönteme bir takım önlemler geldi. Örneğin faiz oranları yükseltildi. Kredi kartı ile altın alımlarınızda faiz oranı oldukça yüksektir.

Senet ile nakit para elde etmenin bir farklı yolları vardır, bunun en başında EVKUR gibi senetle satış yapan firmalardan 4,5 bin liralık bir telefon benzeri ürün almak ve en yakın telefoncuya giderek bunun satışını yapmak olacaktır. Telefonu almadan önce tanıdık bir telefoncu ile iletişime geçmek, telefoncu bu konuda bilgilendirmek, onay verdikten sonra işleme koyulmak her zaman sizin kendinizi garanti altına almanız anlamına gelmektedir. Bu yüzden EVKUR gibi firmalardan senetli olarak telefon alıp telefoncuya jelatini açılmamış şekilde sattığınızda zarar etseniz de elinize nakit para geçmiş olacaktır. Fakat altını çizelim ki bu yöntem hiçbir zaman sağlam bir yöntem değildir, yani sizi daha çok çıkmaza sürükler, zira 4 bin liraya satın aldığınız bir telefonu satmaya kalktığınızda 3 bin lira gibi bir fiyata satacaksınız. Belki daha düşük bile olabilir, bu yüzden bu yöntem size ciddi maddi kayıplar getirecektir. Bunları göz önüne almalı, aşırı zor durumda değilseniz asla yapmamanızı öneririz.

Bankalar dışında kredi imkanı sağlayan faktoring şirketleri vardır, bu firmalar sizlere bu konuda yardımcı destek sağlayabilirler.

Bankalar Dışında Kredi Veren Diğer Firmalar

Finansal kiralama şirketleri,

Faktoring şirketleri (yasal ve kayıtlı olanlar)

Holdingler,

Yabancı bankalar,

Varlık ve yönetim firmaları,

Ödeme kuruluşları

Gibi firmalar da zaman zaman müşterilerine finansman imkanı sağlayarak ekonomik zorluk yaşayan kişilere destek sağlamaktadır. Sizler de Bankalar dışında kredi veren finans firmaları ile görüşerek bu konuda kredi desteği alabilir ve ekonomik olarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Yasal ve resmi olarak hizmet vermeyen hiçbir kurum ya da kuruluştan bu konuda destek almamanızı, hiçbir şekilde devlet organları tarafından desteklenmeyen kurumlarla iletişime girmemenizi önermekteyiz. Aksi halde burada yaşanan sıkıntılardan hiçbir şekilde hukuki bir hakka sahip olmazsınız, çünkü yasal kaydı olmayan tüm kuruluş suç işlemektedir, suça ortak olduğunuzdan mütevellit siz de aynı suça ortak olmaktan yargılanabilirsiniz. Bu gibi özel durumlara dikkat etmenizi önermekteyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.