Kosgep | Kosgeb Destekleri | Kosgeb Kredi

2019 Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

08.01.2019

Bir çok bankadan kredi kartı borcu olanlar, artık tek çatı altında ziraat bankasından kredi çekerek buraya borçlanabilir. 2019 yılı borç kapatma kredisi adı altında ziraat bankası sayesinde artık rahat bir nefes kredisi alabilirsiniz. Ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olan kredi kartı kullanımı, her yıl katlanarak artmakta. Hemen her bireyde en az 1 en fazla 8 adet kredi kartı bulunuyor. Gelir gider durumuna bakılmaksızın yapılan her kart harcaması, kişilerin borç batağına daha fazla düşmesine neden oluyor diyebiliriz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi

Artan borçlara karşılık hükumet kanadında da yeni düzenlemeler yapılmakta. Son olarak ekran karşısında çıkan Recep Tayyip Erdoğan (Cumhurbaşkanı), kart borcu olanlara müjdeli haberi verdi. Söz konusu verilen bilgiye göre artık kredi kartı borcu olanlara, hangi bankada olursa olsun mevcut borçları kapattıran borç kapatma kredisi 2019 yılı itibari ile başlayacak. Bu krediyi veren devlet bankası olarak bilinen ziraat bankası olmakla beraber, kredi faiz oranlarının ne kadar olacağı henüz resmiyet kazanmadı. Ancak borç kapatma kredisi detaylarında açıklanan verilere göre 60 ay vade süresi ve kredi üst limiti 100000 lira ile sınırlı.

Öte yandan diğer bankalar da devreye gireceğinin altını çizelim. En düşük faizli ihtiyaç kredisi şuanda %2 üzeri faiz oranı bulunuyor. Devletin yapacağı bu hamle karşısında özel bankalarında bir takım kredi türünde kredi faizlerini aşağı çekmesi beklenmekte. Başta halk bankası olmak üzere borç kapatma kredisi başvurularının şubat ortalarında alınması beklenmekte.

Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları 2019

Borç kapatma kredisinde bir avantajlı haber de kredi vade süresinin kişiye göre belirlenecek olması. Yani bir kişi isterse 24 ay isterse de, 60 aya kadar vade yapabilecek. Bildiğiniz gibi ihtiyaç yani tüketici kredisi vade süresi 24 ay / 60 ay ile sınırlı. Yeni yapılacak vade süresinin 60 aya kadar çıkması demek kredi ödemelerinin 5 yıla kadar sürmesi anlamına gelmekte. Her ne kadar tüketicileri vade süresi ilgilendirse de, asıl önemli olan kredi faiz oranının kaç olacağı. Zira borç kapatma faiz oranının her bir rakam değeri ceplerden fazla para çıkmasına vesile olmakta. Bakanlık ve ziraat bankası tarafından henüz ne kadar faiz oranı olacağı haber verilmese de, banka personellerinden alınan bilgilere göre borç kapatma kredisi faiz oranı 2019 %1,10 ile sınırlı kalma ihtimalinin yüksek olacağı.

ziraat borç kapatma

En düşük borç kapatma faiz oranı şuanda ülkemiz için ihtiyaç kredilerinde %2 üzeri olarak verilmiş. Gelecek olan bu düzenleme sonrasında bankalar arası rekabetin artması faiz oranlarının yeniden aşağılarda görmemizi sağlayacak. Bu rekabet ortamında kazançlı kesim sadece bankalar değil, aynı zamanda tüketicilerde olacaktır.

60 Ay Vadeli 100.000 Lira Borç Kapatma Kredisi Ziraat Bankası

Borç kapatma kredisi üst limiti olarak bakanlık 100.000 lira dese de, bankaların ne kadar kredi kullandırabilecekleri henüz belli değil. Ancak başkanın açıklamalar genelde hızlıca kuruldan geçtiği bilinen bir gerçek ve verilen rakamların aynen tüketicilere yansıması beklenmekte.

Ziraat bankası üzerinden 60 ay vadeli 100 bin lira borç kapatma kredisi başvurusu için ziraat şubeleri aktif rol oynamakta. Öte yandan internet bankacılığı üzerinden mevcut borçların yapılandırma olmadan borç kapatma kredisine başvuruda bulunmak mümkün. İnternet üzerinden borç kapatma kredisi başvuruları henüz açılmasa da, yetkililer kısa süre içinde aktif olacağını bildirdi.

borcu kapattıran kredi

Kredi kartı borcu olanların mevcut borçlarını tek çatı altında toplayarak bu borçları ziraat bankası üzerinden kapatmak artık hayal değil, gerçek. Diğer bankalardaki borçlarınızı bankalar birliği BBDK tarafından çıkarılıyor ve başvuru durumuna göre ziraat bankası departmanına ileterek, borcunuzu kapatıyor imza karşılığında. Sizlere kesinlikle nakit para ödenmediğini belirtelim sadece mevcut borçlarının ödenmesi aşamasında vekalet vermeniz kafi.

60 ay vadeli borç kapatma kredisi için ne zaman başvuruların yapılacağı konusunda; şubat ortalarında kredi tekliflerinin alınması bekleniyor. Ancak faiz oranlarının ne kadar ve kaç olduğunun henüz paylaşılmadığını belirtelim. Bu nedenle banka personelleri ve merkezden alınan veriler eşliği ile yapılan görüşmelerde beklentilerin %1,10 – %1.20 aralığında olması söz konusu.

GÜNCELLEME: Ziraat Bankası’ndan yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Ziraat Bankası’ndan Kredi Kartı Borçlularına Ödeme Kolaylığı “Birleştiren İhtiyaç Kredisi”
Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.
31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.
Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ZİRAAT BANKASI

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.